Týden Hokeje u Vlků v Plzni

Píše se úterní odpoledne 22. 11. 2022. Není však úterý jako úterý. Zimní stadion ICE ARENA v Plzni na Košutce se chystá na Akci Pojď hrát hokej. Všichni, kdo mají ruce a nohy, pracují na přípravě. Vylepují plakáty, velké plachty a hlavně plno organizačních šipek, aby se nikdo neztratil a na stadionu vše našel. I když byl začátek akce až v 15:45, již po 15. hodině se začaly otevírat dveře, kterými přicházeli malí, možná budoucí vlčáčci.

Vše bylo připraveno a mohlo se začít.

Na začátku všechny účastníky čekala registrace. Nebyla to však registrace, jak ji známe, ale byla koncipována moderně - online. Rodiče měli tedy možnost zaregistrovat své dítě pomocí QR kódu nebo na odkazu v noteboocích, které byly připraveny na stole. Vzhledem k tomu, že ne každý rodič si byl jistý v kramflecích s online registracemi, náš personál vždy ochotně pomohl s jakýmkoliv problémem. V tom okamžiku, kdy rodič ukázal potvrzenou registraci, přišlo to nejlepší. Každé dítě obdrželo dárečky, kterými byla láhev CCM s logem akce, plakát národního hokejového týmu a brožurku o hokeji. Každému dítěti byl navíc zapůjčen dres s logem akce a také logem našeho klubu, a na helmu byla nalepena samolepka se jménem. Registrace proběhla vcelku rychle a mohlo se přejít na další část, kterou byla prezentace pro rodiče a ukázka suché přípravy pro děti.

V prostoru restaurace stadionu na rodiče čekal náš známý vlk Lukáš Pravda. Jako každý rok ochotně rodičům vysvětlil vše, co je třeba vědět o dětském hokeji, od představení samotného sportu, přes vybavení hokejisty a možnostech půjčení první výstroje, až po systém fungování klubu Pilsen Wolves.
Suchou přípravou míníme trénink v tělocvičně, který si vzali na starost naši trenéři Zdeněk a Ondřej Kuchařovi. Pod jejich vedením si děti vyzkoušely mnoho zajímavých a zábavných her jako například Zem je láva, Madagascar, Spící obr aj. Děti z tělocvičny odcházely vysmáté, udýchané a spokojené. A to je to, o co nám jde.

Nyní nastal čas připravit děti na trénink na ledě. Po náročném oblékání do výstrojí a zimního oblečení se všichni přesunuli k ledu, kde se setkali s prvním schodem. S tím jim samozřejmě pomohli naši trenéři. Některé děti byly ihned schopny se sklouznout a některým se slabý nůž brusle zpočátku vůbec nelíbil. Těm se samozřejmě podala pomocná hrazdička a všechny děti se zvládly na ledě pohybovat. Bylo veselo, rodiče svým ratolestem mohutně fandili na tribuně a právem na ně byli hrdí. Maskot klubu vlk Chlup rozdával dětem placáky a plnil s nimi všechny úkoly. Pro ty nejmenší byla připravena hra s kostkami; jejich skládání, stavba věže a velkého hradu. Najednou se zapomnělo i na hrazdičky a v zápalu hry bruslili všichni. Ti co již bruslení trochu ovládají měli míčovou bitvu, za šikovnost dostali odměnu a byli povozeni na hokejové bráně. V poslední části ledu byli již „velcí hokejisté“ kteří trénovali s pukem a zahráli si i malý hokejový zápas. I po konci tréninku na ledě děti odcházely s úsměvy na tváři.

Akce je pořádána pod záštitou Českého svazu ledního hokeje a v režii mládežnického hokejového oddílu Pilsen Wolves. Celá akce mohla proběhnout pouze za účasti mnoha dobrovolníků a organizátorů z řad činovníků klubu Pilsen Wolves, kterým byly odměnou pouze rozzářené tváře a široké úsměvy dětí a spokojených rodičů. Za tento počin pro záchranu Českého hokeje jim patří velké díky.
Týden hokeje

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Pro účastníky jsou připraveny drobné dárky s hokejovou tématikou.


Na akci si stačí přinést jen...

  • brusle
  • helmu (cyklistickou nebo lyžařskou)
  • rukavice
Henrik Lundqvist – brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde sám.“


Staň se součástí hokejové rodiny

Hrajte hokej organizovaně a získejte příspěvek 1500 Kč na vaši první výstroj od CCM. Má to jen 3 podmínky:

  • věk pod 10 let
  • registrace do Českého svazu ledního hokeje z. s. (Český hokej)
  • zápis do projektu Pojď hrát hokej

Jak se ke mně poukaz dostane?

Jednoduše. Prostřednictvím e-mailu přibližně do jednoho měsíce po provedení registrace do Českého hokeje. Součástí e-mailu bude i slevový poukaz v hodnotě 1500 Kč s vašimi údaji a unikátním kódem. Tento poukaz si vytisknete a uplatníte ve vybraných hokejových obchodech. Další variantou je uplatnění poukazu při nákupu na e-shopu.


Kde, kdy a na jaké zboží mohu poukaz uplatnit?

S vytištěným poukazem zajdete na vybrané prodejny s hokejovým vybavením a tam slevu uplatníte. Seznam prodejen vám pošleme společně s poukazem. Bude se postupně rozšiřovat, abychom vám co nejvíce zjednodušili cestu k prvnímu hokejovému vybavení. Platnost poukazu je přibližně 6 měsíců od data jeho vystavení. Poukaz je nepřenosný a platí pouze při nákupu hokejové výstroje CCM (brusle, hokejka, jednotlivé chrániče, helma, ribano – sportovní textil). Hodnotu poukazu je třeba vyčerpat v plné výši.

Další variantou je použití poukazu při nákupu na e-shopu. Na www.stridasport.cz vyberte požadované zboží, zvolte jeho množství (bílý obdélník) a vložte do nákupního košíku. Pro dokončení objednávky je třeba vyplnit kontaktní údaje. Způsob dopravy volte vždy dobírkou, v rámci projektu Pojď hrát hokej vám nebude účtována doprava. Posledním krokem před odesláním objednávky je vyplnění čísla vašeho poukazu do pole „poznámka“ (vpravo dole, část 05 Osobní údaje), poté objednávku potvrdíte a odešlete.

Kromě objednání zboží přepošlete obdržený e-mail od Českého hokeje se samotným poukazem na jana@stridasport.cz (s případnými dotazy se obracejte na tel.: +420 460 000 251). Následně proběhne kontrola pravosti. Pokud bude vše v pořádku, bude vaše objednávka expedována, v opačném případě vás budeme kontaktovat.

Před dodáním zboží obdržíte e-mailem fakturu, která bude ponížena o cenu dopravy a hodnotu poukazu. Částku na faktuře uhradíte přepravci dobírkou. Věříme, že spolu s podporou, kterou získáváte ze strany klubů, vám tato poskytnutá výhoda zjednoduší váš vstup do hokejové rodiny. Těšíme se na vás a přejeme hodně zdaru na vaší hokejové cestě!

Chci se registrovat

Fotografie z uplynulých ročníků

23. 11. 2022 - Akce

Týden hokeje 22. listopadu 2022

26. 1. 2022 - Akce

Týden hokeje 25. ledna 2022

6. 10. 2021 - Akce

Týden hokeje 22. září 2021

22. 1. 2020 - Akce

Pojď hrát hokej 22. 1. 2020

25. 9. 2019 - Akce

Pojď hrát hokej 25. 9. 2019

23. 1. 2019 - Akce

Pojď hrát hokej 23. 1. 2019 - ICE ARENA

19. 9. 2018 - Akce

Týden hokeje 19. 9. 2018 - Kooperativa aréna

19. 9. 2017 - Akce

Pojď hrát hokej 19. 9. 2017 - Kooperativa aréna

29. 1. 2017 - Akce

Pojď hrát hokej 29. 1. 2017 Kooperativa aréna