11. 3. 2024| redakce

HC Pilsen Wolves srazili HC Spartu Praha

V neděli 10. března 2024 se na ledě plzeňských vlčáků odehrál hokejový zápas o čelo skupiny F – Extraligy 9. tříd mezi týmy HC Pilsen Wolves a HC Sparta Praha. Sice měly oba týmy místo pro Play-off jisté, ale pro získání sebevědomí do nadstavbové části bylo důležité zvítězit.

neděli 10. března 2024 se na ledě plzeňských vlčáků odehrál hokejový zápas o čelo skupiny F – Extraligy 9. tříd mezi týmy HC Pilsen Wolves a HC Sparta Praha. Sice měly oba týmy místo pro Play-off jisté, ale pro získání sebevědomí do nadstavbové části bylo důležité zvítězit. Na utkání se přišlo podívat i několik desítek diváků.

První třetina se nesla ze strany domácího týmu Pilsen Wolves v poněkud nervózní a vlažnější atmosféře, což vyústilo v sérii na sobě navazujících vyloučení. Hráči Sparty Praha během těchto vyloučení získali určitou herní převahu, ale k jejich smůle nevyužili ani jednu početní výhodu. Bez úhony přečkaná oslabení naopak do plzeňských řad vnesla klid, a ke konci třetiny se již hra začala vyrovnávat. Zvyšujících se sebevědomí vlčáků přineslo v 16. minutě gólovou radost, kdy se nenechal z brankového prostoru vytlačit Mihael Jagatić, a po třech dorážkách nakonec puk dopravil do sparťanské sítě. Do šatny se tedy po první třetině šlo se skórem 1:0 pro vlky.

V úvodu druhé třetiny byl vyloučen za hrubost hráč Sparty Praha Mikuláš Kalčev. V následné přesilovce domácí vstřelili druhou branku, kdy po vyhrané buly Mihaela Jagatiće Jan Jäger bleskově přihrál Maksymu Lytvynchukovi, a ten střelou od modré skóroval. Brankář Sparty Praha měl ztížený výhled, protože v době střely zaclonil střelu hráč domácích Josef Pšenička. Po vynikajícím vstupu domácích hráčů do druhé třetiny začali přebírat iniciativu hráči pražské Sparty. Hráči Pilsen Wolves najednou měli problémy s bruslením a nestíhaly tempu, kterým Sparta začala diktovat hru. To vyústilo ve vyrovnání skóre, kdy se za Spartu Praha trefil Marek Šlechta a Filip Blažek. Na konci druhé třetiny svítilo na světelné tabuli skóre 2:2.

Třetí třetina dávala tušit, že výhru pro sebe získá ten tým, který se bude o vítězství více rvát a bude důraznější. Nicméně hned ve 43. minutě si vybral svoji špatnou chvilku brankář hostí Filip Filip, který nedosáhl na střelu od modré Kostiantyna Blotskyho vyslaného krásnou přihrávkou do úniku Mihaelem Jagatićem. Ve 46. a 47. minutě byli vyloučeni dva hráči Sparty Praha a domácí dostali možnost výhodné přesilovky pět na tři. Domácí Spartu drželi krásnými nahrávkami v sevření přesilovkové formace. Už se zdálo, že Sparta Praha své oslabení přežije bez úhony, když vtom nádhernou přihrávkou našel Jan Jäger Josefa Pšeničku, který nechytatelnou střelou z první zvýšil náskok domácích na 4:2. Toto skóre se již do konce zápasu nezměnilo, a tak domácí Pilsen Wolves v konečném pořadí skupiny F obsadili první místo.

Rádi bychom týmu touto cestou pogratulovali k velkému úspěchu.

Nyní se tým HC Pilsen Wolves připravuje na první zápas play-off, který se odehraje v Plzni na Ice Aréně 13. března od 16:30. Domácí tým HC Pilsen Wolves se utká s HC Dynamo Pardubice.

Všichni, kdo máte ve svém srdci místo pro hokej a silné hlasivky, přijďte naše hráče podpořit!

11. 4. 2024 - Wolves

Vlčácké „NAGANO“

Dorost Pilsen Wolves vyhrál Ligu dorostu a postupuje od příští hokejové sezony do Extraligy dorostu. A takhle se to stalo .....

11. 3. 2024 - Klub

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd mezi HC Pilsen Wolves a HC Dynamo Pardubice v ICE ARENA Plzeň Košutka 13. března 2024, 16:30 hod.