3. 1. 2024| redakce

WINTER CALSSIC ve Stříbře

Netradiční utkání pod širým nebem „WINTER CALSSIC“ zažili extraligoví hráči devátých třid týmu Pilsen Wolves a Rytířů Kladno v sobotu 30. prosince 2023, den před silvestrem, na stadionu ve Stříbře.

Netradiční utkání pod širým nebem „WINTER CALSSIC“ zažili extraligoví hráči devátých třid týmu Pilsen Wolves a Rytířů Kladno v sobotu 30. prosince 2023, den před silvestrem, na stadionu ve Stříbře. Utkání pod širým nebem je v poslední době vždy sázkou do loterie, protože zimní období není zimním obdobím, jak jsem ho znávali dříve. Zásadní otázkou bylo: „Bude nám přát počasí?“ Ještě několik dní před hracím dnem rosničky hlásily celý den déšť a teploty kolem deseti stupňů, což způsobovalo vrásky na čele organizátorům zápasu. Nakonec se hokejový bůh nad hráči slitoval a zápas se odehrál téměř v ideálních podmínkách, kdy první vhození bule doprovázely na obzoru červánky, téměř jasné nebe a bezvětří. Netradiční extraligový zápas devátých tříd dokonce přilákal do areálu i několik desítek diváků, což dokreslovalo úžasnou atmosféru zápasu.

Již od prvního střídání bylo patrné, že zápas nebude pro domácí tým Pilsen Wolves nijak jednoduchý. Nicméně v patnácté minutě hráči Pilsen Wolves udeřili poprvé, kdy po pěkném zavezení puku Janem Jägerem doklepl puk do sítě Josef Pšenička. Na konci první třetiny tato dvojice udeřila podruhé, ale hráči si role vyměnili. Josef Pšenička z vlastní třetiny vyzval Jana Jägera k velkému sólu přes celé hřiště, kde Jäger přesně vystřelil z velkého úhlu pod břevno a Plzeň již vedla 2:0. Téměř ta samá situace se opakoval v 23. minutě zápasu a Wolves již vedli 3:0. Zdálo by se, že hráči Kladna třetí puk v jejich brance nalomí, ale v 28 minutě snižoval Eduard Rubeš na 1:3 z pohledu Kladna. Nicméně ve 38. minutě se opět připomněla dvojice hráčů Josef Pšenička a Jan Jäger, kdy Jan Jäger přesně nahrál do jízdy Josefu Pšeničkovi a ten po objetí obránců Kladna beckhendem počtvrté rozvlnil síť v brance kladenských hráčů. Na konci třetiny ještě navýšil vedení Marek Pospíšil za asistence hráčů Josefa Pšeničky a Martina Komorouse. Ve třetí třetině upravili skóre Maxim Vaneev za asistence Matěje Gottwalda z týmu Pilsen Wolves a Matěje Irlbeka z týmu Rytířů Kladno na konečný stav 6:2.

Rád bych ocenil vynikající práci rozhodčích, kteří v utkání nebyli vidět a tím přispěli ke klidnému a sportovnímu průběhu celého zápasu.

Zápasy pod širým nebem mají vždy neopakovatelnou atmosféru, a to jak pro hráče, tak pro diváky. Věříme, že se v budoucnu setkáme s dalšími zápasy, kde na lítou bitvu dvou týmů bude dohlížet zářící měsíc.

FOTOGALERIE

11. 4. 2024 - Wolves

Vlčácké „NAGANO“

Dorost Pilsen Wolves vyhrál Ligu dorostu a postupuje od příští hokejové sezony do Extraligy dorostu. A takhle se to stalo .....

11. 3. 2024 - Klub

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd

Pozvánka na play-off Extraligy 9. tříd mezi HC Pilsen Wolves a HC Dynamo Pardubice v ICE ARENA Plzeň Košutka 13. března 2024, 16:30 hod.

11. 3. 2024 - Wolves

HC Pilsen Wolves srazili HC Spartu Praha

V neděli 10. března 2024 se na ledě plzeňských vlčáků odehrál hokejový zápas o čelo skupiny F – Extraligy 9. tříd mezi týmy HC Pilsen Wolves a HC Sparta Praha. Sice měly oba týmy místo pro Play-off jisté, ale pro získání sebevědomí do nadstavbové části bylo důležité zvítězit.